Biyosidal Uygulama Modülü kuruldu

Gönderilmiştir Yılmaz SEÇKİNER tarafından Ağustos 17, 2016

Türkiye’de biyosidal ürünlerin uygulamalarının elektronik sistem üzerinden yapılabilmesi için Türk Halk Sağlığı Kurumu tarafından Biyosidal Ürünler Takip Sistemi (BÜTS) hazırlandı ve Biyosidal Uygulama Modülü ile devreye girdi.

Biyosidal uygulama yapan firmaların kayıtlarının 30.06.2016 tarihine kadar Halk Sağlığı Müdürlükleri tarafından, “http://biyosidalkurumsal.thsk.gov.tr” web adresinden yapması gerekiyor. “Uygulayıcı firmalar” alt sekmesinden “Yeni Uygulayıcı Firma”  girişinden şirket bilgileri, iletişim bilgileri, başvuru belgeleri, personel bilgileri girişleri yapılabilir.

Halk Sağlığı Müdürlüğünden şifre almak kaydıyla, 01.07.2016 tarihi itibarıyla firmalar tarafından “http://biyosidaluygulama.thsk.gov.tr/“ web adresinden saha uygulamalarına ilişkin bildirimlerin yapılması gerekiyor.

17Ağu

İzmir deniz kenarı ilaçlama hizmetlerimizi deneyin!

Gönderilmiştir Yılmaz SEÇKİNER tarafından Mayıs 24, 2016

FOÇA BÖCEK İLAÇLAMA

Çevremizde doğanın gereği olarak var olan böcekler ve diğer haşereler yaşam koşulları ve beslenme şekilleri dolayısıyla üzerilerinde birçok mikrop ve bakteri bulundurmaktadırlar. Dolayısıyla çevremizde bulunan böcek ve haşereler  insan sağlığını tehdit etmekte ve çeşitli hastalıklar türetmektedirler.

Bu hastalıklar tehlikeli olup tedavisi çok zor veya tedavi edilemeyecek boyutlara geldiğini yakın tarihimizde de görmekteyiz.

Bilindiği üzere yasalar da halkımızı düşünerek çıkardığı kanunlar da içerisinde gıda geçen tüm sektörlerde ilaçlama yaptırılmasını zorunlu kılmıştır. Foça ilaçlama; iş yeri, resmi kurumlar, fabrikalar, oteller, park ve bahçeler, kır alanlar, ev, apartman vs. tüm iç ve dış alanlarda ilaçlama yapmaktadır. Foça ilaçlama olarak müşterilerimize yardımcı olmak ve en iyi şekilde hizmetimizi sunmayı amaçlıyoruz. Sunduğumuz hizmetin garantisini veriyoruz. Kokusuz, renksiz ve insan sağlığına zararsız ilaçlarımız , mobilya ve tekstil ürünlerine de zarar vermeden uygulanmaktadır. Foça ilaçlama olarak verdiğimiz hizmet bedeli çok cüzi miktarlarda olup müşterilerimizi zor durumda bırakmayacak kadar azdır. Bu da diğer firmalara göre müşterilerimize büyük avantaj sağlamaktadır.

24May

Foça’da kalorifer böceği ilaçlaması şirketi

Gönderilmiştir Yılmaz SEÇKİNER tarafından Mayıs 23, 2016

KALORİFER BÖCEĞİ İLE MÜCADELE

foça ilaçlama, kalorifer böceği

foça ilaçlama, kalorifer böceği

Kalorifer böcekleri insanlar üzerinde birçok sağlık problemlerinin ortaya çıkmasında aktif rol oynayan haşere gurupları arasında yer almaktadır. Gezindikleri ortamlardaki var olan tüm hastalıkları ve de virüsleri vücutlarına alarak  biz insanlara özellikle gıda yolu ile bulaşmasına sebebiyet verirler. Günümüzde sıklıkla görülen gıda zehirlenmeleri vakalarının %90 gibi büyük bir bölümüne kalorifer böceklerinin neden oldukları tespit edilmiş ve de bu durum bilimsel yönden kanıtlanmıştır. Kalorifer böcekleri tarafından insanlara bulaşan başlıca hastalıkları verem, dizanteri, kolera, tifo,  mantar, Entamoeba coli, astım, histolyrica olarak sıralamak mümkündür.

Kalorifer böceklerinde çoğalma diğer haşere türlerinde olduğu gibi yumurtlama yöntemi ile gerçekleşir. Ortalama olarak ayda 100den fazla larva bırakan bu haşereler ile mücadele için ilaçlama hizmeti almak şarttır. İlaçlama yapılmadan kalorifer böcekleri yok edilemeyeceği gibi, bu haşereler ile mücadele ertelendikçe, ortamdaki yoğunluğu artacağından, yok edilmeleri zorlaşacaktır.

Foça ilaçlama kalorifer böceklerinin yoğunluğuna göre biyosidal ilaçlama yaparak jel veya sıvı uygulama ile son veriyor. Kalorifer böcekleri üremesi en hızlı olan böcek çeşitlerindendir. Bu yüzden bireysel uygulama ile onları yok etmek mümkün değildir. Foça ilaçlama bu böceklerin yuvalarını tespit ederek müdahale ediyor. Bu şekilde böceklerin üremelerini durdurmuş oluyoruz. Hızlı üremesinden dolayı yok edilmesi zor olan bu canlıları Foça ilaçlama ekibimiz zaman kaybetmeden yok ediyor.

23May

İzmir’de her çeşit ilaçlama uygulama firması…

Gönderilmiştir Yılmaz SEÇKİNER tarafından Şubat 1, 2016
ayvalık ilaçlama, ilaçlama

ayvalık ilaçlama, ilaçlama

Ayvalık Böcek ve haşere ilaçlama şirketi karşılaştığınız böcek türüne ve ortamına göre size uygun olarak çeşitli ilaçlama yöntemleri sunmaktadır. Böcek ve haşere ilaçlama şirketinin sunduğu ilaçlama yöntemlerinden bazıları jel ilaçlama, kokulu sıvı ilaçlama, kokusuz sıvı ilaçlama ve fare istasyonları gibi yöntemlerdir.

Haşere problemleri yaşayan bireyler bu canlılardan kurtulmak için türlü yollar denemektedir. Ancak bireysel ve amatörce yapılan bu müdahaleler sonuçsuz kalmaktadır. Haşere ile mücadele de haşerelerden kurtulmak için yapılması gereken profesyonel Ayvalık Haşere ve Böcek İlaçlama firması ile bağlantıya geçmektir. Haşereler ile mücadelede haşereden kurtulmak için Ayvalık Haşere İlaçlama firması haşere cinsine göre ve alanın kullanım amacına göre farklı uygulamalar yapmaktadır.

Haşere ilaçlama şirketleri tarafından tüm haşereler için yapılan sıvı ilaç uygulaması en yaygın olarak yapılandır. Sıvı İlaçlamadan bahsedilecek olursak eğer kokulu ve kokusuz olarak yer alan böcek kontrol yöntemidir.

Ayvalık Böcek ve Haşere İlaçlama firmanın ilk tercihi arasında olmasının sebebi başarı oranının yüksekliğindendir. Ancak sıvı ilaçlama bazen pire tarzı asalak ve parazitler için uygulandığına şahit olabiliyoruz. Bu yerler özellikle evin dışında olan bölgeleri kapsıyorsa seçilebilir ancak ev içerisinde yani kapalı bir alan içerisinde ise bu durumda pek bir işe yaramaz. Bu tür uyuz böceği, pire, bit gibi haşerelerde özellikle ULV ile ilacın havada asılı kalması yöntemi kullanılarak yetkili ve deneyimli bir personel tarafından icrası gerekecektir.

Kokulu ilaçlar seçilebileceği gibi kokusuz olarak tabir edilen ancak zehirin aynı kokudaki gibi etkili olduğu solüsyonlarda kullanılabilir. Bu şekilde eğer ki personel gerekli özeni gösterip; sonrasında temizlik yapılmaması halinde etkili olabileceği söyleyebiliriz. Sıvı ilaçlamalar için önemli olan Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü gibi yetkili kurumlardan onay almış ilaçların kullanılması, uygun ekipmanlar ile tecrübeli personellerle icra edilmesi gerekir. Gerekli talimatlara uyan sorun sahibi kişi de var olan ilaçların etki süresini daha da yükseltecektir.

1Şub

Ayvalık ilaçlama hizmetlerinde tek firma!

Gönderilmiştir Yılmaz SEÇKİNER tarafından Ocak 27, 2016

Bölgemizin en büyük firması Ayvalık ilaçlama hizmet alanlarını da genişletiyor.

Tarım alanlarından ev ve iş yerlerine kadar insanoğlunun yaşadığı her yerde bulunan böcekler birçok türü barındırması ile mevcudiyetlerini milyonlarca seneden beridir devam ettirmişlerdir. İki türlü böcek vardır insan için yaralı olanlar e zararlı olanlardır. Zararlı olanlar böcek ilaçlama yöntemi ile mücadele etmeye başlayalı binlerce yıl geçmiştir. Geçen binlerce yıl boyunca uygulama tekniklerinden kullanılan kimyasal ilaçlara kadar pek çok değişmiştir. Ama böcekler yinede varlıklarını sürdürmeye devam etmişlerdir. Girdikleri her mekana birçok çeşitte zarar ve ziyan verirler. Evlerde insanların yaşadığı alanlarda hastalık, alerji gibi durumlara sebep olurken besin üretim alanlarında büyük zarara sebebiyet vermektedirler.

Ayvalık ilaçlama işini uzman ekip ve yöntemlerle yapan firmalar vardır. Bu firmalar ilaçlama işi için aldıkları yetki belgesiyle işlerini profesyonelce yapmaktadırlar. Yapılan işin hassasiyeti çok önemlidir. Bu işte yetkili olmayan ve ilaçlamanın kurallara uygun olarak yapmayan kişi veya firmalar hem kendi sağlıklarıyla hem de çevresinin sağlığıyla oynamaktadırlar. Sağlık bakanlığının onayladığı ilaçlar haricinde farklı kimyasal ve ilaç kullanmak son derece tehlikeli ve yasaktır.

İlaçlama yaptıracaklar öncelikle firmanın yetkisinin olup olmadığını sorması bu tür durumların önüne geçilmesi açısından önemlidir. Bu şekilde önemli olan ilaçlama işi de uzman eller aracılığıyla yapılır.

27Oca